Zdrowy produkt rodem z amazońskiej dżungli

W dobie powszechnego dbania o zdrowie i dobrą kondycję bardzo mocno zyskały na znaczeniu wszelkie produkty, parte o naturalne składniki. W czasach gdy szkodliwe dla zdrowia, chemiczne składniki dodawane są praktycznie do każdego rodzaju przetworzonej żywności takie podejście jest jak najbardziej uzasadnione. Pozwala bowiem na sięgnięcie po produkty nieprzetworzone, które występują w zasadzie w swojej prawie pierwotnej formie.

Zioła wprost z Ameryki Południowej

Przykładem tego typu produktu jest muira puama. Za tą enigmatyczną i niewiele mówiącą dla Polaka nazwą kryje się susz, pozyskiwany z południowoamerykańskiego drzewa o tej nazwie. W tamtejszej medycynie naturalnej wykorzystywany był od wieków, jednakże na naszym rynku pojawił się dopiero przed kilkunastoma laty.

W branży ziołowej muira puama nazywana jest naturalnym odpowiednikiem Viagry. Specyfik ten oddziałuje bowiem w bezpośredni sposób na wzrost libido i potencji u mężczyzn. Wszystko dzięki zawartości naturalnych składników, które mają dobroczynny wpływ na organizm człowieka.

Nie tylko potencja

Oczywiście spektrum działania tego specyfiku jest o wiele szersze i – co szczególnie istotne – daje efekty zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Muira puama łagodzi bowiem stresy, wzmacnia procesy metaboliczne, poprawia koncentrację reguluje układ hormonalny i wzmacnia działanie układu odpornościowego. Jest więc naturalną odpowiedzią na wiele bolączek zdrowotnych współczesnego człowieka.