Właściwości białej herbaty

Należysz do grona osób, które każdego ranka lubią wypić filiżankę świeżo zaparzonej herbaty zamiast kawy? Jeśli tak, na pewno już wiesz, że jest to bardzo dobre dla twojego zdrowia.

Badania wykazują, że trzy filiżanki zielonej herbaty dziennie mogą zmniejszyć ryzyko problemów z sercem nawet o 11 procent. Jakby tego było mało, okazuje się, że równie dobrze możesz zastąpić butelkę z wodą z herbatą, bo jest równie zdrowa.

Jednak to nie wszystko, co herbata może nam zaoferować. Ma ona bowiem jeszcze więcej zalet zdrowotnych. Okazuje się, że biała herbata od KrainaHerbaty może rzeczywiście chronić skórę.

Niezależnie od tego, czy jesteś prawdziwym miłośnikiem herbaty, czy też uważasz, że jest dobrą alternatywą dla kawy, istnieje wiele dobrych powodów, aby wypić jedną filiżankę białej herbaty dziennie.

Duża filiżanka białej herbaty pomaga utrzymać skórę miękką i sprężystą każdego dnia. Wynika to z dużej ilości przeciwutleniaczy w napoju — od dawna znanych ze swoich właściwości, w tym utrzymywania młodej skóry, zmniejszania ryzyka udaru u kobiet i zapobiegania nowotworom.

Biała herbata jest czystsza i mniej przetworzona niż zielona i czarna.
W starożytnych Chinach biała herbata była uważana za bardzo rzadką i była zarezerwowana dla rodziny cesarza. Dzisiaj, na szczęście, o wiele łatwiej jest ją zdobyć i przekonać się o jej fantastycznych właściwościach i smaku. Bez względu na to, czy wolisz białą, zieloną, czy też czarną herbatę, nie ma wątpliwości, że wszystkie mają swoje zalety i korzyści zdrowotne.