Sumak – wyrazisty smak i działanie prozdrowotne

Przyprawa sumak coraz chętniej kupowana jest przez osoby ceniące egzotyczne, wyraziste i mocne smaki. Czy warto mieć taką przyprawę w swojej kuchni? Jakie jest jej zastosowanie? Gdzie można ją kupić? Zapraszam do zapoznania się z poniższym artykułem.

Różnorodne zastosowania

Przyprawa sumak z przytupem opanowuje nasze kuchnie. Można ją stosować do różnych zup, mięs, ryb, ryżu, farszu oraz ziemniaków. W internecie oraz na różnych blogach coraz częściej można znaleźć przepisy inspirowane na kuchni tureckiej i arabskiej, które zmuszają nas do użycia tej właśnie przyprawy. Dzięki niej nawet zwyczajne i proste dania są bardziej wyraziste i smakują typową, egzotyczną kuchnią.

Gdzie ją kupić?

Sumak przyprawa nie jest jeszcze tak popularna w sklepach, dlatego trzeba się nieźle natrudzić, by stać się jej szczęśliwym posiadaczem. Głównie sklepy internetowe posiadają ją w swoich zasobach. Czasem można ją spotkać w marketach, które posiadają półki z artykułami z kuchni innych zakątków świata.

Warto eksperymentować

Dzięki niej można stworzyć oryginalne dania, których smak przeniesie nas do innego kraju. Ponadto, sumak przyprawa wykazuje również właściwości prozdrowotne. Mówi się, iż regularnie stosowana radzi sobie z problemami niestrawności, a w przypadku gorączki – działa na jej zbicie.

 

Warto posiadać w swojej kuchni oryginalne przyprawy, dzięki którym nadamy naszym potrawom wyjątkowy i niepowtarzalny smak.

 

Oferta sprzedażowa przypraw, w tym właśnie sumaka dostępna pod adresem: https://planteon.pl/przyprawy-swiata/ziola-w-kuchni/sumak-mielony