Smaczna herbata rooibos na zdrowie

Herbata rooibos ze względu na swój słodki smak zyskała sporo zwolenników. Na jej korzyść przemawia także korzystne działanie na ludzki organizm. Jest to napój bogaty w kwercetynę i bioflawonoidy. Poleca się ją w przypadku problemów z zasypianiem, przy astmie i nawet przy bólach głowy. 

Smaczna herbata rooibos na zdrowie

Nie tylko kawa zawiera kofeinę, ale także herbata, szczególnie zwykła czarna. Są także herbaty o znikomej ilości tego składnika, a mowa jest tutaj chociażby o herbacie rooibos. Nie zawiera ona kofeiny, ale za to obfituje w różne minerały. Na uwagę zasługuje spora ilość silnych polifenoli, które wykazują działanie antyoksydacyjne. Po herbatę rooibos warto wobec tego sięgać dla zdrowotności.

Wspiera ona układ nerwowy, walkę z wolnymi rodnikami, sprzyja zachowaniu mocnych kości i zębów oraz zmniejsza ryzyko wystąpienia cukrzycy – zapobiega nagłym i niekorzystnym dla zdrowia skokom poziomu cukru we krwi. Mogą śmiało sięgać po nią nawet osoby borykające się z kamieniami nerkowymi, gdyż nie zawiera kwasu szczawiowego. 

Herbata rooibos gdzie kupić? Jest ona dostępna zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i tych online. Nie trzeba nawet szukać jej na dziale ze zdrową żywnością, gdyż figuruje na półkach wraz z innymi rodzajami herbat. Wybór jest naprawdę spory i można nawet dostać herbatę rooibos wzbogaconą o różne dodatki. Dzięki temu jej smak jest jeszcze bardziej unikalny i picie takiej herbaty staje się czystą przyjemnością.