Laska cynamonu – przyprawa znana już w starożytności

laska cynamonu sklep

Każdy z nas zna korzenny zapach cynamonu wyczuwany w szarlotce, grzańcu i innych deserach. Jego cierpki smak dodaje wyrazu przygotowanym wypiekom domowym. Ale nie każdy z nas wie, że cynamon wykazuje właściwości zdrowotne i wspomaga proces utraty zbędnych kilogramów.
Laska cynamonu to bogactwo żelaza, manganu i wapnia. Dzięki jej zastosowaniu, organizm zdecydowanie lepiej przyswaja błonnik. Reguluje również proces trawienia i wykazuje działanie przeciwbiegunkowe.
Cynamon od lat znajduje zastosowanie, jako środek wspomagający leczenie chorób wywołanych przez zakażenie drożdżakami. To silna broń na tego typu infekcje.laska cynamonu sklep

Czy laska cynamonu to tylko przyprawa?

Zdecydowana większość z nas, stosuje cynamon , jako dodatek smakowy do ciast, deserów i mlecznych napojów. Jest to też świetny składnik, który z powodzeniem wzmacnia smak i aromat parzonej kawy. Można z powodzeniem cynamon dodać do marynaty i uszlachetnić tym samym danie mięsne.
Nie tylko kulinarnie laska cynamonu zdaje egzamin. Od wieków stosowana jako dodatek w kosmetykach, nadaje nutę korzennego zapachu perfumom, a także innym produktom kosmetycznym.
Pięknie wygląda tez jako ozdoba bożonarodzeniowego stołu, wykorzystywana do ozdoby wieńców świątecznych, czy zapachowych świecach, nadaje niepowtarzalny klimat.

Cynamon i jego bogactwo wykorzystywane jest od starożytności. Zarówno w postaci lasek ususzonej kory , jak i w przyprawie sypkiej. Nie ma kuchni bez cynamonu, króluje w wielu daniach podawanych na stole i działa zdrowotnie na cały organizm człowieka.