Wkłady filtrujące

dzbanek filtrujący

Wkłady filtrujące to ostatnio bardzo popularny temat. Dostępne od ręki, tanie i pozwalające zaoszczędzić sporo pieniędzy. Skąd tak wielkie zainteresowanie nimi? Czy faktycznie warto zakupić jeden do swojego domu?

Czy warto kupować dzbanek filtrujący?

Kupno dzbanka filtrującego, czyli wkładów filtrujących to decyzja, która zmienia spojrzenie na wodę, zwłaszcza tę płynącą z kranów. Wiele osób było do tej pory przekonanych, że taka woda nawet po użyciu wkładów jest niezdatna do picia. To mylne myślenie, przez które traci się spore ilości pieniędzy na zakup wody butelkowanej – gorszej jakościowo od tej z wkładami filtrującymi, przekonują producenci.

Taki wkład to trzy elementy: pojemnik, filtr i drugi pojemnik na czystą wodę. Działanie jest jeszcze prostsze: wystarczy wlać wodę i odczekać dziesięć minut. W tym czasie z wody wytrącone zostają metaliczne substancje z rur, nieciekawy zapach i nieprzyjemny posmak. Nie usuwają jednak bakterii i wirusów, jednak dziś każda dobrze zabezpieczona woda nie powinna mieć ich w składzie, chyba, że powiadamiano o ich wykryciu. W takim wypadku jednak wody nie można po prostu używać nawet do mycia rąk.

Jak działają dzbanki z filtrem?

Takie wkłady należy co miesiąc wymieniać. Jednak jeśli woda jest bardzo brudna, może okazać się, że nawet co dwa tygodnie. Koszt takiego wykładu filtrującego to od kilkunastu, do nawet kilkudziesięciu złotych. Ostatnio dużym zainteresowaniem cieszą się wkłady z węglem. Usuwa ona twardość wody. Innym wkładem o równie dużej popularności jest magnezowy. Ten z kolei odpowiada za dostanie się do wody cennych minerałów. Woda po takiej filtracji jest doskonałej jakości, idealna dla dorosłych jak i dzieci.

Wkłady dodatkowo poprawią smak wody i jej zapach. Na rynku dostępne są również inne rodzaje wkładów, o rożnych rozmiarach i funkcjach. Wszystko zależeć będzie już tutaj od oczekiwań danego klienta. Decyzja o przejściu na wkłady z butelek plastikowych z pewnością przyczyni się do zaoszczędzenia pieniędzy i poprawienia choć w małym stopniu środowiska.

Sprawdź ofertę i cennik dzbanków z filtrem.