Szkło do serwowania drinków i innych trunków

kieliszki do drinków

Nawet w domach, w których nie pije się zbyt dużo alkoholu, zawsze znajdzie się jakieś kieliszki. W końcu wino czy drinki serwuje się na spotkaniach towarzyskich, trochę głupio zatem podawać je w zwykłych szklankach. Warto kupić kilka zestawów szkła, bo to zawsze przydaje się w każdym domu i pozwala ładnie nakryć stół, na przykład podczas proszonego obiadu.

Kieliszki do drinków

Zaprojektowane do drinków kieliszki (np. takie) różnią się od kieliszków do wina. Zwykle są większe, bo drinki przygotowuje się z różnych alkoholi oraz soków, albo mają bardziej fantazyjne kształty na przykład kieliszki do Malibu albo Mojito). Można je ładnie wyeksponować w szklanej witrynie, przez co będą stanowiły dekorację w kuchni albo w salonie.

Kryształowe kieliszki do likieru

Nieduże kryształowe kieliszki do likieru to klasa sama w sobie. Można szukać ich w sklepach z używanymi rzeczami i starociami – często znajdują się tam pojedyncze piękne sztuki. Można też kupić komplet w sklepie z kryształami. Domowa nalewka podawana w takim kieliszeczku to sama przyjemność smakowania.

Lampki do wina

Poza tym, że w domu przydają się kieliszki do drinków, warto jest mieć też zestaw klasycznych lampek do wina. W końcu wino podaje się często do obiadu, takie kieliszki będą zatem regularnie wykorzystywane. Poza tym dom bez kieliszków do wina? Przecież to brzmi trochę dziwnie. Ładne kieliszki muszą znaleźć się pod każdym dachem.