Szklane salaterki – kuchenny niezbędnik

szklana salaterka

Jeśli myślisz o kompletowaniu bądź dopełnieniu wyposażenia kuchni, warto zwrócić uwagę nie tylko na podstawowy sprzęt gastronomiczny, ale również na bardziej subtelne części zastawy stołu – niepozorne, choć znaczące – jak małe miseczki. Są one bowiem funkcjonalnym elementem, który umożliwi serwowanie mniejszych dań lub przystawek w wygodny i zarazem elegancki sposób, praktykowany przez szykowne i ceniące sobie praktyczność panie domu, którymi się inspirujemy w poszukiwaniu kuchennej harmonii.

Do wyboru, do koloru

Tradycyjne, wiążące się z wygodą użytkowania przedmioty, nie muszą oznaczać banału i monotonii, więc jeśli masz swój własny, unikalny styl, na rynku znajdziesz wiele różnorodnych salaterek ze szkła. Dzięki wieloetapowej obróbce materiału można uzyskiwać oryginalne formy miseczek, od okrągłych aż po falowane, trójkątne, z uszkami czy na nóżce. Jeśli jednak chcesz cieszyć się zakupem na lata i zadbać o bezpieczeństwo użytku, zaleca się przy nim zwrócić uwagę na wytrzymałość szkła przed wysoką temperaturą, by nie pękło, przykładowo, przy zalewaniu galaretki wrzątkiem.

Propozycje mistrzów

Jak i co podać w szklanych salaterkach, jeśli już je mamy? Wybitni kucharze serwują w nich niewielkie, lecz wykwintne przekąski – słodkie, słone – więc jeśli oczekujemy gości, warto zerknąć na ich twórczość i skorzystać z przykładowych propozycji:

  • gałki lodów o dowolnym smaku, polane polewą, przyozdobione owocami leśnymi
  • mus czekoladowy elegancko wykończony listkami mięty
  • guacamole z estetycznie ułożonymi piórkami pokrojonymi z awokado
  • mix owoców pokrojonych w kostkę, udekorowanych bitą śmietaną oraz słodką polewą.

Smacznego!