Sprzęty kuchenne, które przydadzą się na imprezy!

Jak sprawić, by urządzone w domu przyjęcie, rodzinne imieniny albo szalone party dziecka i jego przyjaciół było jednym wielkim sukcesem? To proste – kilka funkcjonalnych, łatwych w obsłudze sprzętów kuchennych pomoże wyczarować potrawy i napoje, które wywołają okrzyki zachwytu.

Napoje bezalkoholowe – własnoręcznie robione cuda

Przy użyciu kilku nowoczesnych urządzeń łatwo stworzymy napoje, które będą dużo zdrowsze i nieporównanie bardziej smaczne, niż ich gazowane odpowiedniki ze sklepu. A do czego przyda się wyciskarka do cytrusów? Za jej pomocą zrobimy:

źródło: gastropuls.pl

– lemoniady cytrynowe i owocowe,
– napoje ze świeżych pomarańczy, sok pomarańczowy,
– zdrowe wody smakowe z odrobiną soku.

Jeżeli chcemy, by po użyciu wyciskarki do cytrusów nasze lemoniady były dodatkowo gazowane, możemy użyć do ich stworzenia gazowanej wody mineralnej albo zainwestować w saturator na naboje CO2. Czy dzieciaki mają ochotę na szejki owocowe? Nic prostszego! Sięgnijmy po blender kielichowy, garść truskawek czy jagód i kilka szklanek mleka roślinnego, co pozwoli cieszyć się napojem także alergikom.

Fast foody w zdrowej wersji – frytkownica bez tłuszczu

Na przyjęciu dla dzieci często pojawia się problem, który wynika z chęci podania im potraw dobrych dla ich organizmów, a przy tym smacznych. Niestety, choć dorośli wiedzą, że te sprawy nie stoją ze sobą w sprzeczności, nie wszystkie dzieciaki wydają się przekonane.

Dlatego małym miłośnikom frytek czy smażonych warzyw warto zaproponować alternatywę, którą wykona dla nas beztłuszczowa frytkownica. Urządzenie to przeprowadza proces smażenia z wykorzystaniem niewielkiej ilości oleju, rozproszonego w gorącym powietrzu.