Przyprawniki

przyprawniki

W kuchni najważniejsza jest organizacja. Zanim przystąpi się do gotowania, należy upewnić się, że ma się pod ręką wszystko, co będzie potrzebne w trakcie pracy. Nie ma nic gorszego, niż przypalający się na patelni kurczak, kiedy w pośpiechu szukamy łopatki, która zniknęła z szuflady, w której zawsze się jej spodziewamy.

Rozsądne rozmieszczenie przypraw

Zagubiona łopatka nie jest jeszcze końcem świata, w drodze ewentualności można użyć widelca bądź innego sztućca, aby wykonać tę samą pracę. Są jednak sytuacje, w których szybkiego zamiennika znaleźć się praktycznie nie ma – mowa tu o przyprawach. Jeśli przepis mówi „oregano”, to znajdowanie substytutu raczej nie wchodzi w grę. Co zrobić w sytuacji, gdy wśród dziesiątek otwartych paczek różnorakich przypraw nie potrafimy znaleźć oregano? No cóż, w trakcie gotowania może być już na to za późno, ale następnym razem warto upewnić się, że przyprawy są zorganizowane i poukładane, aby niczego nie zabrakło w najgorszym momencie. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą przyprawniki.

Zalety przyprawników

Przyprawniki to nie tylko przyjemne dla oka rządki słoiczków lub shakerów, ustawione równo jeden obok drugiego w szufladzie. To przede wszystkim funkcjonalny i przejrzysty sposób na organizację swojego stanowiska pracy. To jedno z wielu rozwiązań, które przeobrażają zwyczajną kuchnię w prawdziwą scenę dla szefa kuchni. Wszystko pod ręką, wszystko w zasięgu.

Organizacja przypraw ułatwi i przyspieszy pracę każdego kucharza, szczególnie jeśli wybierzesz takie, które łatwo można opisać przy pomocy naklejki bądź markera. Przyprawniki to także gratka dla wszystkich pedantów i perfekcjonistów, których z pewnością ucieszy już sam widok estetycznie usystematyzowanych, szklanych bądź plastikowych pojemniczków z kolorowymi przyprawami w kuchni.