Na jakie parametry frytkownicy warto zwrócić uwagę przed zakupem?

frytkownice

Wybór dobrego sprzętu AGD to z pewnością spore wyzwanie. I chociaż małe AGD to nie jest coś bardzo drogiego, nikt nie chce kupić do swojego domu bubla. W przypadku wyboru na przykład frytkownicy, warto wziąć pod uwagę kilka jej parametrów, by sprzęt okazał się rzeczywiście użyteczny w domu.

Frytkownice – na jakie parametry frytkownic zwracać uwagę


Frytkownica to jeden z bardziej użytecznych sprzętów AGD w domu. Wbrew pozorom służy nie tylko do przygotowywania frytek – na głębokim tłuszczu można smażyć warzywa w tempurze, krewetki i kalmary, faworki i pączki, czy wreszcie mięso. Potrawy przygotuje się szybko i efektywnie – smażone w głębokim tłuszczu będą chrupiące i soczyste. Decydując się na zakup w frytkownicy trzeba zwrócić uwagę po pierwsze na moc urządzenia. To właśnie od tego parametru będzie zależała szybkość nagrzewania tłuszczu. Im większa moc – tym olej lub smalec szybciej osiągną temperaturę, w której smażenie będzie przebiegało optymalnie.

Inne ważne parametry frytkownicy

Moc urządzenia to nie jedyny ważny parametr. Kolejne związane są już bezpośrednio z samym designem i budową frytkownicy. Tutaj Warto zwrócić uwagę między innymi na pojemność oraz materiał, z którego została wykonana misa na tłuszcz. Dobrze wybierać te ze stali nierdzewnej – są odporne na działanie wysokich temperatur. Pojemność misy czy koszyka na frytki powinna być dostosowana do wielkości rodziny. Im większe, tym podczas jednego smażenia uda się przygotować większe porcja. Dobre frytkownice można kupić już z nawet za około 3000zł – nie jest to zatem sprzęt przesadnie drogi.