Jakie kieliszki do szampana wybrać?

kieliszki do szampana

Szampan to napój, jaki jest podawany najczęściej w wyjątkowych okolicznościach. Kojarzy nam się z szaleństwem na imprezie, przy czym spotkamy go także na oficjalnych bankietach i balach. Jak dobrać kieliszki do szampana? Na jaki kształt postawić? Gdzie szukać ciekawych rozwiązań?

O czym pamiętać podczas podawania szampana?

Jeżeli chcemy w pełni cieszyć się smakiem szampana, warto mieć na uwadze kilka zasad. Przed rozlaniem napoju powinien on osiągać temperaturę ok. 5-7 stopni Celsjusza. Podczas otwierania butelkę należy nachylić pod kątem 45 stopni, a w trakcie rozlewania trzeba trzymać kciuk prawej ręki w zagłębieniu w denku. Co ciekawe, na smak musującego wina ma też wpływ rodzaj szkła, w jakim jest ono podawane. Zakupu kieliszków dokonamy w sklepie internetowym https://gastromocni.pl/do-szampana, gdzie szeroki wybór da sporo możliwości. 

Kształt kieliszków do szampana

Kieliszki do szampana przyjmują różnorodne kształty i wielkości. Do wyboru mamy następujące rozwiązania:

  • Długie kieliszki do szampana – to naczynia spełniające potrzeby każdego tradycjonalisty. Są to produkty, jakie poznamy po długich i wąskich kieliszkach nazywanych fletami. Bąbelki mogą się tutaj utrzymywać przez długi czas. Kieliszki zwężają się na górze, dlatego podawany w nich napój zachowuje smak, świeżość i aromat. 
  • Szerokie kieliszki do szampana – jeśli wolimy niskie i szerokie szkło, także może ono pojawić się na stole. Musujące wina dawniej podawano w kieliszkach typu czarka, które cały czas cieszą się powodzeniem na rynku. W tym przypadku dobra jakość jest na wagę złota. 
  • Kieliszki typu tulipan – to szersze naczynie od kłosa, które dobrze ochroni napój przed ulotnieniem się bąbelków. Zazwyczaj są wykorzystywane podczas degustacji win z wysokiej półki. 

Kieliszki do szampana powinny ładnie się prezentować, dzięki czemu spełnią swoją rolę w każdym miejscu.