Gustowne filiżanki do kawy i herbaty

filiżanki do espresso

Tanie filiżanki do kawy mogą bardzo ładnie się prezentować i pozwalają rozkoszować się aromatycznym napojem. Okazuje się, że takich akcesoriów nie może zabraknąć w żadnym domu. Dzięki filiżankom podamy gościom ciepłą kawę lub herbaty i przyjemnie spędzimy czas. Czym powinna cechować się filiżanka do espresso? Na jaki model postawić?

Filiżanki do espresso

Podczas zakupu filiżanek do espresso z tego sklepu, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Dzięki temu będziemy delektować się ulubionym napojem każdego dnia. Istotnymi cechami są w tym przypadku:

  • Materiał – zasady dobrego wychowania wskazują, że kawę podaje się w filiżance, a nie w kubku. Na rynku znajdziemy modele ceramiczne, porcelanowe lub szklane. Najdroższą opcją są modele z porcelany, które bardzo gustownie się prezentują. Ponadto, są znacznie trwalsze niż inne rozwiązania. Bardzo łatwo wyczyścimy modele z porcelany, umieszczając je w zmywarce. 
  • Kształt i rozmiar filiżanki – espresso jest aromatyczną kawą, którą pokochały miliony osób na świecie. Napój wymaga dostosowania odpowiedniej filiżanki. Najlepszą opcją jest miniaturowe rozmiary, o pojemności nie  większej nić 50-80ml. Powinny bazować na grubych ściankach, które mają za zadanie zapewnić odpowiednią temperaturę kawy. 
  • Kolor filiżanki – klasyczne modele występują w białych barwach. Oczywiście można postawić też na inne naczynie, w kolorze złotym, czarnym, czy nawet grafitowym. 

Filiżanki do kawy i herbaty

Filiżanki do kawy i herbaty muszą odznaczać się trwałością i solidnym wykonaniem. Współcześnie producenci oferują tak wiele rozwiązań, że każdy z nas znajdzie coś dla siebie. Te niewielkie naczynia pozwalają delektować się niezwykłym smakiem ciepłego napoju.