Fantastyczna herbata

Napar, który jest przyrządzony z liści lub pąków roślin to herbata. Uwielbiana jest ona przez naprawdę sporo osób, ponieważ jej smak jest pyszny i aromatyczny. Wiele ludzi pija herbatę z dodatkiem cytryny, miodu oraz cukru. Niektórzy jednak bardziej eksperymentują i spożywają ten pyszny napój z mlekiem. 

Pobudzający łyk herbaty 

Mieszanie herbaty to połączenie różnych herbat w celu uzyskania produktu końcowego. Prawie cała herbata w torebkach i większość sypkiej herbaty sprzedawanej na Zachodzie jest mieszana. Takie herbaty mogą łączyć inne herbaty z tego samego obszaru uprawy lub z kilku różnych. Celem jest uzyskanie spójności, lepszego smaku, wyższej ceny. Herbaty aromatyczne są uwielbiane głównie przez młodych ludzi. Wyróżniają się one bowiem słodszym smakiem. 

Czarny napój 

Czarna herbata bardzo często spożywana jest z mlekiem. Wiele herbat tradycyjnie pije się z mlekiem w kulturach, w których spożywane są produkty mleczne. Należą do nich indyjskie mieszanki i brytyjskiej herbaty. Te herbaty są zazwyczaj bardzo obfitymi odmianami czarnej herbat. Mleko ma za zadanie zmniejszyć kwasowość napoju. Niektórzy twierdzą, że lepiej jest dodawać mleko przed herbatą, ponieważ wysoka temperatura świeżo parzonej herbaty może denaturować białka znajdujące się w świeżym mleku. Dodając mleko później, łatwiej jest rozpuszczać cukier w herbacie. Oczywiście, każdy może pić ten napój jak chce. Herbata jest łatwo dostępna.