Dlaczego warto przygotowywać domowe lody?

pyszne domowe lody bez chemii

Samodzielne przygotowywanie domowych lodów cieszy się coraz większą popularnością. Do tego celu można wykorzystywać profesjonalne maszyny do lodów, jak i zwykłego blendera, w którym można zmiksować ulubione owoce wraz z dodatkiem miodu lub jogurtu, które następne wystarczy zamrozić. Niezbędne okazują się również foremki do lodów z Ale Dobre, które można obecnie znaleźć w wielu sklepach wielobranżowych.

Zalety samodzielnego przygotowywania lodów

fantazyjne lody zrobione za pomocą specjalnych foremekPrzygotowywanie domowych lodów ma wiele zalet, zwłaszcza dla osób, które szczególnie uważają na swoją dietę i promują zdrowy styl życia. Sporządzone własnoręcznie lody nie zawierają konserwantów, substancji chemicznych czy dużej ilości cukru, dzięki czemu są one niskokaloryczne i znacznie zdrowsze od gotowych smakołyków, które można znaleźć w sklepach. Domowe lody są również bezpieczne dla alergików – gotowe słodycze nabywane w sklepach często zawierają duże ilości mleka czy jogurtów, przez co nie powinny po nie sięgać osoby nietolerujące laktozy. Z kolei domowe lody można z powodzeniem przygotować bez użycia produktów mlecznych.

Gdzie kupić foremki do lodów?

Choć domowe lody można z powodzeniem wykonać bez specjalnych foremek do lodów, z ich wykorzystaniem ma się pewność, że smakołyki będzie można wygodnie zjeść, zwłaszcza kiedy sięgną po nie dzieci. Najłatwiej znaleźć je w sklepach z przyborami kuchennymi, ale również w sklepach wielobranżowych i supermarketach, które często posiadają specjalnie wyszczególnione działy na tego typu akcesoria. Ponadto łatwo je kupić w tzw. chińskich marketach, w których znaleźć można wiele różnorodnych sprzętów i akcesoriów po promocyjnych cenach. Domowe lody można również przygotować bez foremek i nakładać je gałkownicą, jednak wówczas należy pamiętać, że trzeba je mrozić znacznie dłużej niż w przypadku wykorzystania foremek.