Czy warto wybrać silikonowe foremki do muffinek?

papilotka do muffinek

Wiele osób przyzwyczajonych jest do tego, że foremki na muffinki wykonane muszą być tylko i wyłącznie z papieru. Osoby te godzą się z ich wadami w postaci nietrwałości i nieprzyjemnego wyjmowania z nich wypieków. Jak się jednak okazuje, na rynku znaleźć można znacznie lepsze rozwiązania, czego dobrym przykładem mogą być silikonowe papilotki do muffinek. Czym się one charakteryzują?

Najważniejsze zalety

muffinki

Z jakiego zatem powodu warto sięgnąć po silikonowe foremki do muffinek? Z pewnością ogromną ich zaletą jest fakt, że są one wielorazowe. Nie ulegają zniszczeniu podczas pieczenia i wyjmowania z nich ciasta, jak ma to miejsce w przypadku wersji papierowej. Co więcej, ciasto do nich nie przywiera pomimo niezastosowania papieru do pieczenia ani masła, więc nie ma ryzyka, że muffinki się zepsują podczas ich wyjmowania. Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że takie foremki bardzo łatwo i przyjemnie się myje, a także bardzo wygodnie przechowuje, ponieważ po zwinięciu zajmują one zdecydowanie mniej miejsca.

Czy są jakieś wady?

Przed zakupem takich silikonowych foremek do muffinek warto się jeszcze zastanowić nad tym, czy i jakie mają one wady. Rzecz jasna na pierwszy rzut oka widać, że są one niestandardowo drogie, jak na cenę, do której przyzwyczajeni mogą być użytkownicy modeli papierowych. Co więcej, zaleca się także sprawdzenie, czy będą dane foremki posiadały odpowiednie certyfikaty zezwalające używania ich z żywnością. Modele bez takich potwierdzeń mogą być nawet szkodliwe dla zdrowia.