Czajnik na gaz emaliowany

czajnik Bokono

Nie ma co do tego żadnych wątpliwości, że jednym z najbardziej potrzebnych urządzeń w kuchni jest czajnik. Wybór czajników w sklepach jest ogromny – dostępne są czajniki na gaz oraz czajniki elektryczne. Jakie zalety mają tradycyjne czajniki emaliowane?

Zalety czajników gazowych

Chyba każdy pamięta ze swojego dzieciństwa gwizd gotującej się wody na kuchence i parę buchającą z dziubka – było to jeszcze przed ekspansją popularności czajników elektrycznych. W wielu domach jednak urządzenia te są do dzisiejszego dnia. Za co tak bardzo są cenione?

Oszczędność na pierwszym planie

Na gaz czajniki to bardzo ekonomiczny wybór i to z dwóch względów – po pierwsze, warto porównać ceny zakupu poszczególnych urządzeń. Tradycyjne emaliowane czajniki na gaz można kupić za kilkadziesiąt złotych, a na dobrej jakości czajnik elektryczny trzeba wydać przynajmniej dwukrotność tej kwoty. Drugi aspekt to niższe rachunki. Zagotowanie wody na kuchence gazowej jest sporo tańsze niż przy użyciu czajnika, który jest zasilany energią elektryczną.

Czajnik mały czy duży?

Ten wybór to już bardzo indywidualna kwestia, chociaż można stwierdzić, że dla jednej czy dwóch osób w zupełności wystarczy czajnik niewielkich gabarytów. Jeżeli w domu mieszka więcej osób, to naturalny będzie zakup większego urządzenia, tak by nie trzeba było gotować wody po kilka razy.